مراسم اعلام منتخبین جایزه هنرنما معمار 1395، برگزار شد.

نگارش یافته توسط مدیر سایت on .

جایزه فصلنامه تخصصی معماری و شهرسازی «هنرنما معمار» در پاییز سال 1395 برای دومین سال متوالی برگزار شد. موضوع این دوره از رقابت جایزه هنرنما معمار «ساختمان‌های تجاری شهرهای ساحلی ایران» اعلام گردید.

 مراسم اعلام منتخبین جایزه هنرنما معمار 1395، برگزار شد.

"برای چشم هایم پنجره ای ساختم"

نگارش یافته توسط مدیر سایت on .

"برای چشم هایم پنجره ای ساختم" عنوان مجموعه ای است از تصویرسازی های افسانه پلویی. ترکیبی چشم نواز در قالب انتزاع از پنجره جان و عناصر معماری. این هنرمند درباره آثارش چنین مینویسد:

بارها و بارها خوانده ايم و شنيده ايم که چشم ها آيينه هاي دل و روحند؛ پنجره هايي رو به آنچه در درون ماست، زبانِ «من» است، تماميت آنچه گاهي روح و نهاد ناميده مي شود گاه فر و روان و ايگو يا حتي گاهي ذهن و شيمي آن.

مهم نيست «منِ» ما در هر مکتب و آييني، چه نام دارد، مهم اين است که همه ي زندگي ماست، تمامي احساسات ما، از خوشي و ناخوشي، درد و رنج، مهرباني و نفرت گرفته تا ضعف و قدرت و به طرز عجيبي همه چيز را شامل مي شود. شاید اهمیت چشم ها در همین است.

چشم برایمان همان است که پنجره در اتاق؛ چشم هایی که مرا می نمایانند، پنجره هایی که جهان را...

(نمایش مجموعه در ادامه مطلب)

09

چگونه معماری در سوریه زیر بنای جنگی خشن شد؟

نگارش یافته توسط مدیر سایت on .

چه چیزی منجر به جنگ در سوریه شد؟ فشار، خشکسالی و اختلافات مذهبی نقشهای کلیدی داشتند. ولی مروا الصبونی اعتقاد به عامل دیگری دارد: معماری. او از طریق اینترنت از شهر حُِمص، که در آن شش سال شاهد انهدام شهرش بوده، سخن می گوید. الصبونی اعتقاد دارد که معماریِ سوریه جامعه ای را که روزی اجتماعی از فرهنگهای مختلف در آرامش بود، به محاصره ای تک-هویتی که توسط طبقه بندی اجتماعی و مذهب تعریف میشد، کشاند. آینده ی کشور حالا بستگی به این دارد که چگونه برای بازسازیش تصمیم بگیرد.

شما را به تماشای این سخنرانی از مجموعه سخنرانی های تد با زیرنویس فارسی دعوت می کنیم. (برای مشاهده ویدیو های بیشتر می توانید به آپارت مهراز به نشانی http://www.aparat.com/mehrazmagazine مراجعه نمایید.)

مدارس برتر معماری سال 2017 در آمریکا

نگارش یافته توسط مدیر سایت on .

موسسه دیزاین اینتلیجنت در رتبه بندی سالانه خود بهترین مدارس معماری آمریکا را در دو مقطع کارشناسی و ارشد برای سال 2017 اعلام کرده است. در طی تحقیقات این موسسه از مدیران بیش از 2000 دفتر و شرکت معماری خواسته شد تا نظر خود را درباره دانش آموختگان معماری فارغ التحصیل از مدارس مختلف که در جایگاه شغلی خود موفق تر هستند اعلام کنند.

معیار موفقیت این دانش آموختگان بر اساس مهارت در طراحی، تسلط بر نرم افزار های معماری، آشنایی با مصالح و روش های ساخت و ساز پایدار سنجیده شده است. علاوه بر این بیش از 2785 دانش آموخته از مدارس مختلف درباره کیفیت برنامه های ارائه شده در دوران تحصیل و بعد از آن در این نظرسنجی شرکت کرده اند. نکته قابل توجه این است که باز هم دانشگاه کرنل برای مقطع کارشناسی و هاروارد در مقطع کارشناسی ارشد در صدر جدول رتبه بندی قرار گرفته اند

لیست ده دانشگاه برتر به شرح زیر می باشد:

topamericasschools

گرگ لین شو | قسمت 1 | نیل دناری

نگارش یافته توسط مدیر سایت on .

نیل دناری، معمار، مدرس و نویسنده آمریکایی است. دناری تئوریسینی است که کار خورد را با نقد دستگاه زیبا شناختی مدرنیسم آغاز کرد  و در دهه 1980 دفتر معماری خود را تاسیس کرده و به فعالیت و کاوش در عرصه معماری و شهرسازی پرداخته است. او همچنین مدرس دانشگاه هایی همچون برکلی، سای آرک، کلمبیا، پرینستون، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه تگزاس و ... بوده است.
آدرس وب سایت دفتر معماری دناری: www. denari.co
#گرگ_لين_شو

گرگ لین شو

نگارش یافته توسط مدیر سایت on .

مجموعه جذابی از گفت و گوهای گرگ لین با معماران پیشرو معماری دیجیتال در دهه های 1990 و 2000 توسط انجمن معماری کانادا شکل گرفته است. تا کنون 11 قسمت از این مجموعه گفت وگو ها با معماران برجسته ای همچون نیل دناری، نادر تهرانی، الخاندرو زائرا پولو، پاتریک شوماخر، ولف پریکس و ... منتشر شده است.
به مرور زمان این مجموعه را در مهراز با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

برای دسترسی به ویدیوهای بیشتر می توانید به آپارت مجله مهراز(www.aparat.com/mehrazmagazine) مراجعه کنید.
#گرگ_لين_شو

greglynnshow

اگر دوست دارید در یکی از 50 دفتر معماری معتبر در جهان کار کنید بایستی این مهارت ها را داشته باشید!

نگارش یافته توسط مدیر سایت on .

همیشه این سوال وجود داشته که برای کار در دفاتر معماری مطرح در جهان به چه مهارت های نرم افزاری و چه مدارک حرفه ای احتیاج داریم، در این مطالعه که از بین 928 آگهی شغلی از 50 دفتر معماری برتر ( بر اساس مقاله 300 دفتر معماری برتر دنیا در مجله Architectural Record's July 2013) انجام شده است، میانگین مهارت های نرم افزاری و مجوز های مورد نیاز در سه دسته بندی با سابقه شغلی زیر سه سال، بین سه تا ده سال و بیشتر از ده سال بدست آمده است.

Requirements

چهاردهم مهر ماه "روز تهران"

نگارش یافته توسط مدیر سایت on .

به مناسب روز تهران در نظر سنجی تلگرامی نماد تهران شرکت کنید و دوستانتان را هم به این نظر سنجی دعوت کنید
لینک نظر سنجی:

میدان عالی قاپو، آرامگاه ابوعلی سینا، میدان نقش جهان، آرامگاه حافظ و گنبد سلطانیه هرکدام یادآور شهری از جامعه ایرانی هستند، اما از نظر شما تهران امروز با یادآوری کدام نماد خود را معرفی می‌کند؟

https://telegram.me/mehrazmagazine/560

tehran day