درباره مهراز

نگارش یافته توسط مدیر سایت در . دسته بندی مهراز

" ديوارهاي ِ کهنه شکافد

تا

برهرپي ِ شکسته،برآيدعمارتي "

"احمد شاملو"

فصلنامه پیش رویتان اولین نشریه آنلاین تخصصی معماری است که از سال 1391 آغاز به کار کرده و حاصل تلاش معماران جوانیست که تصمیم گرفته‌اند به جبران بخشی از  بدهی معماران نسل جوان به فرهنگ و معماری ایران کهن بکوشند و در همین راستا تنها با هدف خدمت به جامعه معماری گرد هم آمده‌اند تا با همفکری دست به فعالیت در این زمینه بزنند. نام فصلنامه را "مهراز" انتخاب کردیم که از دو کلمه "مه" به معنی بزرگ و "راز" به معنی سازنده تشکیل شده و در گذشته به معماران اطلاق میشده و می توان گفت نام فارسی کلمه عربی "معمار" است.

فصلنامه مهراز توجه عمده اش را به معماری معاصر ایران معطوف کرده و در کنار آن نیز نیم نگاهی به وقایع معماری روز در سطح بین الملل دارد. از همین رو هر شماره از فصلنامه به طور اختصاصی به یک موضوع خاص می پردازد. اکثراً موضوع اصلی مهراز بررسی پرونده حرفه ای و زندگی یکی از معماران تاثیرگذار در معماری معاصر ایران است. علاوه بر این در بخش های دیگر با پرداختن به رویدادهای مهم و تهیه گزارش ها و  مقالات و گفت و گوهای مختلف سعی در آگاهی رسانی به مخاطبان و افزایش دامنه فعالیت مجله را دارد. در نهایت در بخش آخر 10 عکس منتخب از 10 عکاس بین المللی در زمینه معماری منتشر می گردد.

فصلنامه مهراز به صورت الکترونیکی و رایگان از طریق وب سایت مهراز منتشر شده و در دسترس شما عزیزان قرار می گیرد.

در نهایت، مهراز حرکتی جدید و نهالی تازه در فضای معماری کشور است که خالی از عیب و نقصان نیست و نیاز به حمایت و پشتیبانی از طرف تمام قشرهای جامعه حرفه ای دارد. ما را از نظرات و انتقادات سازنده خود محروم نسازید.

 

و اما مهرازان:

مدیر مسئول و سردبیر: ائلیار رهبر آزادی

دبیر اجرایی : راحله حبیبی

ویراستاران : مهبد پدرام، راحله حبیبی

گرافیست : تیم طراحی راهکار وب

عکاسان: مسیح مستاجران، نگین دزفولی، فرید توکلی

مترجمان: پرنیان مستقیم، احسان حنیف، پرند فرهادی

تحریریه: زینب لاری، شهریار قرایی، نعیم کبیر، امیرعلی طوسی، احسان حنیف، مسیح مستاجران، پریا صادقی، مرتضی عبادی، مریم رضا محمدی، شایان معصومی، پریناز طوافی، پریناز کبیری، پوریا مژده